Kultura

Návštěva zapomenutých kulturních památek

Nejlepším pomocníkem k plánování výletních tras je, na internetu dostupná, mapa. Na které jsou všechna zapomenutá místa nejen označena. Ale u každé kulturní památky je možné nalézt i stručný popis. Který vám i dětem usnadní dobrou volbu místa prohlídky. Každá z těchto kulturních památek má svoje jedinečné kouzlo. Které tak rádi objevují všichni milovnici historie naší země. A u vstupu určitě nebudete muset stát ve frontě na vstupenky.
gate hill
Krásný Dvůr– barokní zámek, který navazuje na park, který má rozlohu sta hektarů. V něm je možno navštívit několik romantických staveb. Novogotický templ, Gloriet či Obelisk. Vybudován byl v sedmnáctém století rodem Černínů.
Slatiňany – renesanční zámek, sídlo knížecího rodu Aurspegrů, nabízí prohlídku uměleckých sbírek s tématikou koní. V přilehlém anglickém parku roste mnoho vzácných stromů a dřevin. Pro rodiny s dětmi se tu konají, ve vybraných termínech, noční kostýmované prohlídky.
Dačice– původní renesanční zámek z konce šestnáctého století rodu Krajířů z Krajku. V patrové secesní knihovně jsou k vidění skoro dva tisíce svazků. V přilehlém parku s rybníkem je možná celodenní rodinná rekreace.
Duchcov– zámek, ve kterém Giacomo Casanova sepsal svoje paměti. A přes tři sta let byli jeho vlastníky Valdštejnové. Součástí nádvoří je zámecký kostel, konírna a rozsáhlá zahrada.
Horšovský Týn – byl založen jako biskupský hrad už ve třináctém století. Přestavěn byl o dvě stě let později. Součástí prohlídky je stálá výstava z pozůstalosti hraběnky Mitsuko – Japonky, která na něm žila na přelomu devatenáctého století.
Zapomenuté kulturní památky
Nové Hrady– průchozí hrad s protilehlými branami a hlubokým příkopem. Posledním Rožmberkem, Petrem Vokem, byl hrad opraven do dnešní podoby. Na konci dvacátého století prošel rozsáhlou rekonstrukcí. Součástí je park s umělým vodopádem.
Janův hrad – v minulosti sloužil jako lovecký zámeček, kde se konaly bohaté hostiny pro pozvané panstvo. Je součástí Lednicko-valtického areálu a najdete ho u lovecké obory.